Usuwanie Owadów
Usuwanie gniazd szerszeni • http://usuwanieowadow.pl/


Żeby skutecznie i trwale usunąć gniazdo szerszeni w okolicy swojego domu, należy najpierw je odszukać. Zdarza się, że owady wychodzą ze szczeliny, w której nie stworzyły gniazd lub prowadzi do niego wiele różnych dróg. W takim przypadku zaklejenie jednego z zagłębień np. w ścianie czy drzewie nie przyniesie oczekiwanego efektu. 

Najlepiej jest podjąć się usunięcia gniazda w okresie późnojesiennym lub zimowym, kiedy temperatura spadnie poniżej 10 stopni Celsjusza. Gniazdo nie powinno być już aktywne i nie istnieje ryzyko użądlenia. Jeśli jednak jest się zmuszonym pozbyć gniazda, kiedy owady nadal je zamieszkują, trzeba odpowiednio się do tego przygotować.

Samodzielne usuwanie gniazd szerszeni:

  1. Osoba zbliżająca się do miejsca, które zasiedliły owady, powinna mieć na sobie odpowiednią odzież ochronną, najlepiej z grubej tkaniny, uniemożliwiającej przebicie żądłem. Dobrze jest zaopatrzyć się w kombinezon pszczelarski, gdyż stanowi on również idealną ochronę twarzy i zapobiega przedostaniu się szerszeni pod ubranie. 
  2. Nie należy stosować zbyt słabych środków chemicznych przeciwko owadom. Mogą one jedynie rozwścieczyć szerszenie i skłonić do masowego ataku. Oprysk substancją owadobójczą powinien być przygotowany w bardzo dużym stężeniu i wykonany w ciągu maksymalnie kilkunastu sekund. 
  3. Do usunięcia całego gniazda należy ubrać grube rękawice np. klasyczne spawalnicze oraz zaopatrzyć się w szpachelkę, która pomoże odkleić gniazdo od powierzchni.
  4. Na gniazdo trzeba nałożyć worek i naciągnąć go aż po samą nasadę, a następnie "kokon" zedrzeć szybkim ruchem za pomocą szpachelki. Osłabione środkiem chemicznym owady nie powinny wydostawać się z gniazda, jednak w przypadku jego rozdarcia, może dość do ocknięcia się pojedynczych sztuk. 
  5. Aby proces pozbywania się gniazda przebiegał w sposób humanitarny, owady powinno się jak najszybciej uśmiercić. 

Pomimo tego, iż szerszenie europejskie nie stanowią zagrożenia dla życia człowieka, który nie jest uczulony na ich jad, użądlenia bywają bardzo bolesne. Warto zatem poprosić o pomoc specjalistów np. poprzez stronę internetową UsuwanieOwadów.pl.

 
Telefon: 519744998
Domena: http://usuwanieowadow.pl/
Miejscowość: Winnica
Adres: Widok 11
Kod pocztowy: 06-120
Źródła: http://usuwanieowadow.pl/usuwanie-szerszeni/


Dodano: 2018-11-25
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


Auto-Blak


Przedwczesny wytrysk ranking


Gabinet Terapii ANTOŚ