Turbo-Centrum
http://www.turbo-centrum.com.pl/ • Naprawa turbo


Każdy kierowca, który porusza się autem z doładowaniem, powinien wiedzieć, jak o niego dbać. Turbosprężarka podlega wyjątkowo mocnym obciążeniom podczas pracy,  dlatego troska o nią jest podstawą do jej długiej i efektywnej pracy.

Jak dbać o turbosprężarkę?

Wystarczy, aby przestrzegać kilku podstawowych zasad eksploatacji auta z doładowaniem, aby nie dopuścić do żadnej, przedwczesnej awarii. Wiadomo, że temperatura pracy turbosprężarki może przekraczać 1000 st. C, a prędkość obrotowa wirnika wynosi do 200 obr. minutę. Dlatego też musi być wciąż smarowany i chłodzony za pomoc oleju, który doprowadzany jest pod ciśnieniem z układów smarowania silnika.  Zadaniem oleju jest także odbieranie ciepła z wirnika, nie może więc być mowy o zatrzymaniu jego dopływu na wet na chwilę, bo grozi to uszkodzić nieodwracalnie turbinę. Nie można więc dopuścić do  szybkiego rozruchu samochodu, ale konieczne jest potrzymanie silnika na wolnych obrotach. Dzięki temu olej dotrze do wszystkich komponentów, które muszą być nasmarowane. Nie można też  szybko wyłączać sinika po jeździe, ponieważ nagłe zatrzymanie dopływu oleju doprowadzi do zatkania kanałów doprowadzających olej z silnika. 

Regeneracja turbiny

Jeśli jednak przyjdzie konieczność naprawy turbosprężarki, trzeba wybierać tylko profesjonalne serwisy. Nie każdy  mechanik może pochwalić się kompletną wiedzą na temat budowy i działania tego urządzenia, dlatego efekty pracy takiej osoby są marne.  Naprawa turbo polega w większości przypadków na myciu i piaskowaniu podzespołów turbiny. Często też wystarcza naprawa bądź wymiana samego rdzenia. Sprawa trochę się komplikuje, jeśli regeneracji ma być poddawana turbosprężarka o zmiennej geometrii. Sporo na ten temat można poczytać np. na stronie tego serwisu turbo-centrum.com.pl.  W takiej turbinie rolę zaworu pełni układ regulowanych łopatek w jej korpusie.  Dobry fachowiec za pomocą najnowszych urządzeń skalibruje w taki sposób układ zmiennej geometrii, aby był porównywalny do nowego produktu. 

Inwestycja w regenerację turbiny jest w większości przypadków bardziej opłacalna niż nowy zakup.
Telefon: 782 088 374
Domena: http://www.turbo-centrum.com.pl/
Miejscowość: Ostróda
Adres: Kajkowo, Świetlińska 3
Kod pocztowy: 14-100
Źródła: http://www.turbo-centrum.com.pl/


Dodano: 2019-04-03
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


TAXI KAROL PODGÓRSKI