TRAMWAJ NA NARAMOWICE
Tramwaj na naramowice przebieg


Dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Poznania cieszy się planowana budowa linii tramwajowej na Naramowice, które są sporą dzielnicą mieszkaniową. Przebieg trasy tramwaju na Naramowice zaplanowano w następujący sposób:

  • od pętli tramwajowej "Wilczak", przez ulicę Lechicką, wzdłuż ulicy Naramowickiej po jej zachodniej stronie,
  • wiadukt tramwajowy - skrzyżowanie bezkolizyjne ulic Naramowickiej i Lechickiej,
  • od ul. Lechickiej do ul. Błażeja - wzdłuż nowej ulicy Nowa Naramowicka.

Torowisko wzdłuż ulicy Naramowickiej liczyć będzie 3,3 km, a długość dróg, łącznie z dojazdowymi i skrzyżowaniami, wyniesie blisko 7,5 km. Na trasie będzie zlokalizowanych 8 przystanków.

Przedsięwzięcie obejmuje równoczesną modernizację i przebudowę układu drogowego w tej okolicy, a także remont kolidującej infrastruktury podziemnej oraz modernizację i rozbudowę systemu ścieżek rowerowych. Efektem tych prac będzie nie tylko lepszy dojazd do dzielnicy Naramowice, ale również zwiększenie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego, a także zmniejszenie emisji zanieczyszczeń oraz poziomu hałasu.

Na tym jednak nie koniec inwestycji. Przedsięwzięcie zakłada również drugi etap budowy, w którym ma powstać drugi odcinek trasy tramwajowej na Naramowice. Trasa będzie prowadzić od pętli "Wilczak" do skrzyżowania ulic Garbary i Estkowskiego. Przebieg zaplanowano w ciągu ulic Szelągowskiej oraz Garbary. Na tym etapie budowa torowiska również będzie się odbywać jednocześnie z remontami dróg, przebudową infrastruktury podziemnej oraz rozbudową i ulepszeniem systemu ścieżek rowerowych.

Ważne informacje dotyczące przygotowań do rozpoczęcia inwestycji znajdują się pod adresem internetowym tramwajnaramowice.pl. Gdy prace nad budową nowej linii tramwajowej ruszą, a ma się to stać jeszcze w 2018 roku, na tej stronie będą pojawiać się m.in. aktualne raporty z przebiegu prac, zdjęcia dokumentujące postęp robót, zapisy rozmów z osobami odpowiedzialnymi za sprawny przebieg działań, a także komunikaty dotyczące spotkań z mieszkańcami i zmian w organizacji ruchu.
Telefon: 61 884 20 10
Domena: http://tramwajnaramowice.pl/
Miejscowość: Poznań
Adres: Plac Wiosny Ludów 2
Kod pocztowy: 61-831
Źródła: http://tramwajnaramowice.pl/o-projekcie/


Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"


Sportowo.pl


Kaskada Hotel&Restauracja