Sklep medyczny DiabMed
Zastrzyki z kwasu hialuronowego


Choroba zwyrodnieniowa stawów, czyli zapalenie kostno-stawowe, to schorzenie polegające na stopniowej utracie chrząstki stawowej, prowadzące do zmian w płynie maziowym, a finalnie do utraty sprawności. Zmiany zwyrodnieniowe mogą pojawić się właściwie w każdym ze stawów, w których występuje tzw. chrząstka szklista. Najczęściej jednak są diagnozowane w biodrach i kolanach, jako że są to części ciała poddawane największym obciążeniom.

Główne czynniki zwiększające ryzyko rozwoju zapalenia kostno-stawowego to:

  • wiek - im człowiek starszy, tym mniejsza zdolność do samodzielnej regeneracji chrząstki stawowej,
  • nadwaga, która zwiększa obciążenia stawu kolanowego i biodrowego,
  • czynniki genetyczne,
  • czynniki zawodowe - praca, która wiąże się z koniecznością częstego klęczenia lub podnoszenia ciężkich przedmiotów,
  • niektóre formy aktywności fizycznej, np. podnoszenie ciężarów, spadochroniarstwo, zapasy,
  • zaburzenia budowy stawu.

Leczenie zmian zwyrodnieniowych stawów ma na celu przede wszystkim zminimalizowanie dolegliwości bólowych oraz poprawę funkcji motorycznych kończyn objętych chorobą. Wśród najczęściej stosowanych metod leczenia znajdują się: farmakoterapia, fizykoterapia, rehabilitacja, a także redukcja masy ciała. 

W ostatnich latach coraz większą popularność w leczeniu zapalenia kostno-stawowego zyskuje kwas hialuronowy, który może być podawany w formie zastrzyków w kolano osobom w różnym wieku. Leczenie stawów kwasem hialuronowym nosi miano wiskosuplementacji. Terapia ta w przypadku osób poniżej trzydziestego roku życia sprawia, że chrząstka zostaje odżywiona, dolegliwości bólowe ustępują, a pacjent ma możliwość szybkiego powrotu do zdrowia. U pacjentów powyżej sześćdziesiątego roku życia natomiast preparaty w formie zastrzyków pozwalają znacząco zmniejszyć ból oraz zwiększyć zakres ruchomości w stawie.

Zastrzyki z kwasu hialuronowego na stawy w dobrej cenie są do kupienia m.in. w uznanym sklepie medycznym DiabMed w Warszawie. Produkty te występują w formie wysokoplastycznego i sterylnego żelu, który został otrzymany w procesie biofermentacji i cechuje się wysoką masą cząsteczkową.
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


Auto-Blak


Przedwczesny wytrysk ranking


Gabinet Terapii ANTOŚ