Kolmat
Kolmat - Regeneracja studni głębinowych


Założenie studni głębinowej jest znakomitym sposobem wydobywania czystej, zdrowej wody na potrzeby gospodarstwa domowego, a nawet szerszej, lokalnej społeczności. Jednak inwestycja w to rozwiązanie nie oznacza jednorazowego wydatku. Trzeba mieć bowiem na uwadze, że z biegiem czasu pojawi się konieczność przeprowadzania przeglądów oraz serwisów. Dlaczego?

Odpowiedź nie powinna zaskakiwać. Otóż studnie głębinowe są nieustannie poddawane procesom fizycznym, biologicznym i chemicznym. W wodzie w naturalny sposób mnożą się bakterie, a osad odkłada się na całej instalacji, szczególnie wokół filtra, który jest systematycznie zapychany. O ile na początku nie stanowi to większego problemu, o tyle po latach zaniedbań efekty bywają opłakane. Najczęstsze problemy to drastyczne obniżenie wydajności studni (o kilkadziesiąt procent), a także pogorszenie parametrów wody (jej zakażenie, nieprzyjemny smak i zapach). W końcu osadu może być tak wiele, że studnia przedwcześnie zostanie zlikwidowana, bo nie da się jej naprawić.

Czy to jedyny scenariusz? Nie, ponieważ znakomite efekty daje profesjonalna regeneracja studni głębinowych, którą ma w ofercie doświadczona i polecana firma kolmat.pl. Zlecenie przybiera kompleksowy charakter i zaczyna się od przeprowadzenia analizy dokumentów oraz inspekcji studni specjalną kamerą. Dopiero na podstawie uzyskanego obrazu można zdefiniować problem i wybrać odpowiednie metody jego usunięcia.

Regeneracja może wykorzystywać środki chemiczne, ale i metody mechaniczne. Wszystko w celu usunięcia zalegającego na filtrze osadu i pozbyciu się zanieczyszczeń w całej studni. Przywrócenie wydajności i czystości studni daje efekt po wyborze odpowiedniej firmy. Ostateczna inspekcja obrazuje, jaki jest stan faktyczny po renowacji. Za tego typu usługi warto zapłacić, ponieważ pozorna oszczędność na serwisach i działaniach regeneracyjnych skutkuje szybszym zużyciem instalacji, a przecież założenie nowej studni jest znacznie droższe. Warto dowiedzieć się więcej na temat metod używanych do skutecznej regeneracji.
Telefon: 517 966 385
Domena: http://kolmat.pl/
Miejscowość: Rospuda
Adres: Rospuda 10
Kod pocztowy: 16-424
Źródła: http://kolmat.pl/regeneracja-studni


Dodano: 2019-01-29
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


Magdalena Taczanowska