Ekoprodet
Dom pasywny Poznań | https://www.ekoprodet.pl/


Mieszkańcy średnich oraz dużych miast na co dzień zmagają się ze smogiem, który nie tylko wpływa negatywnie na stan środowiska naturalnego, ale także na zdrowie ludzi i zwierząt. Istnieją jednak sposoby na to, aby ograniczyć zły wpływ działalności ludzkiej na otoczenie. Warto zdecydować się na ekologiczne rozwiązania, które w perspektywie dłuższego czasu z całą pewnością przyniosą nam oczekiwane korzyści.

Przyjrzyjmy się chociażby budownictwu. W tej dziedzinie coraz częściej odchodzi się od starych, pochłaniających duże koszty oraz wiele energii, technologii na rzecz tych, które są przyjazne dla środowiska. Wiele zainteresowania wśród osób prowadzących ekologiczny tryb życia wzbudza budownictwo pasywne. Raz po raz powstaje nowy dom pasywny w Poznaniu, a mieszkańcy tego miasta zaczynają doceniać korzyści płynące z tego typu budownictwa.

Co bowiem zyskujemy, decydując się na budownictwo pasywne?

Po pierwsze – niższe rachunki za prąd i ogrzewanie. Dzieje się tak dlatego, że ten rodzaj budownictwa wykorzystuje odnawialne źródła energii, takie jak promienie słoneczne. Montowane na dachach domów pasywnych panele fotowoltaiczne pobierają energię słoneczną, którą następnie przetwarzają na prąd, wykorzystywany do ogrzewania budynku. W efekcie płacimy tylko jeden raz – inwestując w fotowoltaikę, natomiast następnie prąd mamy całkowicie za darmo: sami jesteśmy jego producentem. Jest to zatem w perspektywie dłuższego czasu prawdziwa oszczędność.

Po drugie – dbamy o środowisko. Elektrownie, które dostarczają prąd do budynków, produkują go, wykorzystując do tego węgiel. Spalanie węgla powoduje wytwarzanie mnóstwa toksycznych substancji, które wchłaniane są przez środowisko. To zatruwa zarówno nas, jak i zwierzęta oraz roślinność. Decydując się na dom pasywny, nie przykładamy ręki do niszczenia naturalnego środowiska.

Domy pasywne projektowane są przez Ekoprodet nie tylko w stolicy Wielkopolski, ale także w wielu innych średnich i dużych miastach. Niedługo staną się podstawowym elementem naszego otoczenia, co z pewnością przyniesie wiele korzyści.
Telefon: 61 874-06-81
Domena: https://www.ekoprodet.pl/
Miejscowość: Poznań
Adres: Os. Rusa 45
Kod pocztowy: 61-245
Źródła: https://www.ekoprodet.pl/domy-pasywne/


Dodano: 2018-12-05
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"


Sportowo.pl


Kaskada Hotel&Restauracja