Dent Stomatologia Piotr Richter
Pracownia techniki dentystycznej poznań • Dent Stomatologia Piotr Richter


Niektórzy myślą, że jak przychodzi taki moment, iż poważnie muszą się zastanowić nad protezą zębową, to będą musieli zrezygnować z jedzenia swoich ulubionych potraw, bo na przykład proteza będzie się ruszać i będą się pod nią dostawać drobinki jedzenia. Jest to mit, który niestety często jest rozpowszechniany zarówno wśród młodszych, jak i starszych użytkowników protez. Tymczasem protetycy przypominają, że dobrze wykonana proteza zębowa jest niczym nasze własne zęby. Jak wybrać właściwą protezę? Najlepiej zawsze skonsultować się z protetykiem i to jeszcze zanim kupimy sobie tymczasową protezę kosmetyczną, która kusi nas niską ceną. Jak zwracają uwagę protetycy z pracowni dentystycznej Piotr Richter Dent Stomatologia Techni-Dent, takie rozwiązanie może być bardzo pomocne, ale lepiej nie stosować go dłuższy czas niż to jest konieczne, czyli np. od momentu pierwszej konsultacji z protetykiem, do momentu wykonania protezy na miarę. To wcale nie musi trwać wiele tygodni, o czym poczytasz na protezy-poznan.com.pl, gdzie zamieszono informację, że pracownia techniki dentystycznej z Poznania może wykonać nowe protezy zębowe w czasie nie dłuższym niż 7 dni.

Na rynku jest kilka rodzajów protez zębowych i większość pacjentów nie wie, czym one się różnią, tymczasem pracownie dentystyczne mogą zaproponować wykonanie protezy:

  • akrylowej – najtańszy rodzaj protezy, która nie jest mocowana na stałe i jest wyjmowana, np. na noc
  • szkieletowej, która zaliczana jest do najtrwalszych protez zębowych, jednak jej zastosowanie jest możliwe u pacjentów, którzy potrzebują tylko częściowej protezy, np. w przypadku, gdy utracili jakieś zęby z powodu próchnicy
  • acetalowej, lekkiej protezy o cienkim szkielecie, która nie uciska dziąseł ani kości, powoduje, że pacjenci szybko się do niej przyzwyczajają i chwalą ją jako wygodną i funkcjonalną w codziennym użytkowaniu.

Przy wyborze rodzaju protezy warto mieć na uwadze, że w pełni refundowana jest tylko proteza akrylowa, ale nie powinien być to jedyny wyznacznik wyboru protezy zębowej, miejmy też na uwadze komfort codziennego użytkowania, tym bardziej że ceny pozostałych protez zębowych nie są wygórowane.
Telefon: 602-233-222
Domena: http://www.protezy-poznan.com.pl
Miejscowość: Poznań
Adres: Ogrodowa 3
Kod pocztowy: 61-820
Źródła: http://www.protezy-poznan.com.pl


Dodano: 2018-11-14
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


RAJSKI SŁAWOMIR "SELECT"


Sportowo.pl


Kaskada Hotel&Restauracja