Copywriter.pl
Copywriter


Copywriting to stosunkowo nowy zawód freelancerski. Polega na tworzeniu sloganów reklamowych i innych tekstów marketingowych na zlecenie. Aby zostać wykonawcą tekstów marketingowych, nie wymagane jest konkretne wykształcenie, aczkolwiek biegła znajomość języka i doświadczenie owszem. Zdobycie doświadczenia przed podjęciem pracy nie jest łatwym zadaniem, trzeba poświęcić rok, czy nawet dwa lata odbywając  praktyki copywriterskie dla jakiejś większej firmy. Oprócz tego dobrze jest wziąć udział w kursie, aby polepszyć swój warsztat pisarski. Tak samo, jak na każdym stanowisku i copywriter może awansować, a nawet od razu podjąć karierę na wyższym szczeblu. Na początku można zatrudnić się w firmie jako młodszy copywriter, na takie stanowisko można zatrudnić się już z rocznym lub dwuletnim doświadczeniem. Można również od razu rozpocząć własną działalność, o ile jest się pewnym swojego talentu pisarskiego.

Jak zacząć?

Na początek najlepiej zająć się poprawieniem swoich umiejętności literackich. Nawet posiadając zdolność pisania chwytliwych tekstów, warto jest popracować nad odpowiednią strukturą zdania, spójnością tekstu i klarownością przekazu. Każdy dobry autor tekstów reklamowych powinien mieć za sobą co najmniej jeden kurs, oprócz odbytych praktyk. Po skończonym kursie istnieje nawet możliwość odbycia płatnych praktyk, oczywiście za mniejszą stawkę niż normalna, ale i tak jest to lepsze niż pracowanie za darmo.

Kursy copywriterskie oferowane są głównie przez freelancerów. Jedne z lepszych szkoleń jest prowadzone przez Jarka Kaniewskiego – Copywriting Masterclass. Jako specjalista, z ponad 20-letnim bagażem doświadczeń, uczy on nie tylko klasycznego copywritingu, ale i kreatywnego. Tworzenie chwytliwych sloganów reklamowych, dłuższych tekstów, czy wymyślanie nazw dla produktów i firm nie będzie już dłużej wyzwaniem. Na kurs składa się 6 obszarów tematycznych, po 3 tygodnie każdy. Oprócz tego istnieje możliwość wykupienia szkolenia przez firmę, w ramach dokształcania swoich pracowników. Więcej informacji znajduje się na stronie.
Telefon: 12 345 44 94
Domena: https://www.copywriter.pl/
Miejscowość: Kraków
Adres: Ludwika Solskiego 10
Kod pocztowy: 31-216
Źródła: https://www.copywriter.pl/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Copywriting

Dodano: 2019-03-30
Wystaw Komentarz

Oceń firmę (0 z 0 głosów)


{Treść komentarza}
By:{Autor}
Data:{data publikacji}
Ocena: {ocena}

Skojarzone Firmy


Centrum Rozwoju Edukacji A-Z


Firma Usługowo Transportowa WOŻONKO


PPH i U Meteor Sp. z o.o.